">
Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

                                                                                                                                               

                                                                                        Obrázky a Animace

CELKOVÝ VZHLED: Westík je malý, robustní terriér s výrazným sebevědomím. Má silnou stavbu těla, hluboký hrudník a dozadu protáhlá žebra, rovný hřbet, silná stehna a svalnaté nohy.

POVAHA: Veselý, čilý, odvážný, sebevědomý, přátelský.

POHYB: Volný, přímý, rychlý. Nežádoucí je toporný, chudovitý pohyb zadních končetin a kravská hlezna.

LEBKA: Lebka je lehce vyklenutá, hlava s hustou srstí. Smí být nesena nanejvýše v pravém úhlu k ose krku a v žádném případě nesmí být nesena v prodloužení krku. Délka hlavy by měla být od její zadní části až po oči jen nepatrně větší než vzdálenost od očí k nosu.

NOS: Černý a poměrně velký. Nesmí přečnívat dopředu a vyvolávat tak dojem špičaté mordy.

OČI: Sřední velikosti, posazené daleko od sebe a co nejtmavší. Mají být ostré a inteligentní, hledí spod nenápadného obočí. Světlé oči jsou nežádoucí.

UŠI: Malé, vzpřímené, končící špičkou a jsou pevně nasazeny. Nemají stát ani příliš daleko ani příliš blízko u sebe.

CHRUP: Kvůli požadovanému šelmovského výrazu by měl chrup mezi dvěma špičáky co nejširší. V horní a dolní čelisti má být šest řezáků. Zuby mají stát kolmo a být v poměru k celkové velikosti psa velké. Je požadován nůžkový skus, při němž se horní řezáky dotýkají be mezery řezáků dolních. Klešťová skus není na závadu.

KRK: Musí být dostatečně dlouhý, aby umožnil požadované držení hlavy. Je svalnatý, postupně zesilující proti základně, aby pak splynul s pěkně se sklánějící plecemi.

PLECE: Šikmo se svažující se širokými lopatkami, které těsně přiléhají k hrudníku. Kloub mezi lopatkou a záloktím by měl být dobře umístěn kupředu, lokty těsně přiléhají čimž je umožněn volný pohyb.

PŘEDNÍ KONČETINY: Krátké, svalnaté, pokryté krátkou tvrdou srstí.

TRUP: Kompaktní, rovný hřbet, šíroká, silná bedra.

ZADNÍ KONČETINY: Silné, svalnaté a široké v zadní části. Běhy jsou krátké, svalnaté a šlachovité. Stehna mají být velmi svalnatá a nemají stát daleko od sebe. Končetiny mají mít správné zaúhlení a mají být postaveny pod tělem. Když pes stojí nebo se pohybuje, jsou zadní běhy poměrně blízko u sebe.

TLAPKY: Přední tlapky jsou větší než zadní, pokryty krátkou srstí, mají zakulacený tvar s tlustými polštářky. Zadní tlapky jsou rovněž opatřeny tlustými polštářky. Dává se přednost černým polštářkům a drápům.

OCAS: Nezkracuje se, 13 - 15cm dlouhý, pokrytý hustou srstí a co nejrovnější. Nemá být nesen nad hřbetem a má být nasazen tak vysoko, aby nevznikl dojem svažující se hřbetní linie.

OSRSTĚNÍ: Vnější srst sestává z hrubých, asi 5 - 6cm dlouhých, nekadeřavých chlupů, spodní srst se podobá kožešině, je krátká měkká a hustá.

BARVA: Čistě bílá

VÝŠKA V KOHOUTKU: Asi 28cm

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek